W Aura Centrum powstanie… indiańska wioska.

W Aura Centrum powstanie… indiańska wioska.

Opublikowany

15 lipca br., za sprawą dziecięcej wyobraźni i odpowiedniej scenografii, Aura Centrum Olsztyna przeniesie maluchy do indiańskiej wioski. W ramach wakacyjnego warsztatu z cyklu Soboty z Abecadłem przygotowano wiele ciekawych gier i zabaw, które przybliżą dzieciom zwyczaje rdzennych mieszkańców Ameryki.

W najbliższą sobotę, od 10.00 do 14.00, młodzi odkrywcy będą mieli szansę poznać bliżej indiańską kulturę. Wspólnie z prowadzącymi warsztat poszukają odpowiedzi na pytanie, jak zostać Indianinem. Na dzieci czekają też gry z Wielkim Wodzem, zabawy ruchowe przebiegające pod hasłem „Taniec bizona” i warsztaty plastyczne z Pocahontas. Nie zabraknie oczywiście Mobilnej Biblioteki, w której można wypożyczyć i zwrócić książki oraz dokonać zapisów do biblioteki Abecadło. Przypominamy też, że od lipca rozpoczyna się nowa tura programu lojalnościowego, rozliczanego kwartalnie. Mali Indianie i ich opiekunowie otrzymają kolejne naklejki za udział w lipcowym spotkaniu. We wrześniu, za trzy zebrane przez kwartał naklejki, uczestnicy warsztatów otrzymają Kartę Podarunkową Aury, do zrealizowania we wszystkich sklepach na terenie centrum.

Chyba w każdym z nas drzemie ukryta dusza odkrywcy i podróżnika, która daje o sobie znać szczególnie podczas wakacji. Spotkaniem poświęconym rdzennym mieszkańcom Ameryki chcielibyśmy zaspokoić ciekawość i dzieci, i dorosłych. Mamy nadzieję, że w sobotę każdy dowie się czegoś nowego na temat Indian, których znamy głównie z amerykańskich westernów – mówi Anna Gospodarek, dyrektor Aura Centrum.

Za nami już połowa spotkań w ramach warsztatów Soboty z Abecadłem, zaplanowanych na ten rok! Cykl organizowany jest przez Aurę Centrum Olsztyna, a prowadzony przez Bibliotekę Abecadło – filię Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, zlokalizowaną na III piętrze centrum. Do końca 2017 r. pozostało już tylko 5 warsztatów dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat – zapraszamy do uważnego obserwowania kolejnych informacji na temat cyklu i tematyki planowanych spotkań. Warsztaty odbywają się raz w miesiącu, w sobotę w godzinach 10.00-14.00. Dzieci mogą brać w nich udział wyłącznie pod opieką rodzica lub opiekuna prawnego. Regulamin cyklu dostępny jest w biurze Administracji Aury Centrum.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Aura Centrum podpowiada zabawy na jesienną nudę

temu

Jesień absolutnie nie musi być nudna! Jakimi zabawami i atrakcjami najlepiej ją urozmaicić będziemy sprawdzać z maluchami w nadchodzącą sobotę w Aura Centrum Olsztyna podczas warsztatów z cyklu Soboty z Abecadłem.
Jesienna Aura Kobiet. Spotkaj się z Moniką Mrozowską!

temu

Jeśli nie wierzysz, że gotowanie jesienią i zimą może być zdrowe, kolorowe, a do tego smaczne, pozwól się zainspirować! Wszystkie panie z Olsztyna i okolic zapraszamy na październikowe spotkanie Aury Kobiet z Moniką Mrozowską, która zdradzi, jak stać się kobietą ekologiczną i ekonomiczną.
Targi zajęć pozalekcyjnych w Aura Centrum. Sprawdź, co ciekawego robić po szkole!

temu

Już za parę dni rozpocznie się nowy rok szkolny, a wraz z nim dylemat wielu rodziców, czy i na jakie zajęcia pozalekcyjne posłać dzieci. O tym, jakie ciekawe propozycje przygotowały olsztyńskie placówki edukacyjne, odwiedzający Aura Centrum Olsztyna przekonają się już w najbliższy piątek i sobotę podczas targów zajęć pozalekcyjnych.
Aura Centrum: Yamaha zagra w sercu miasta

temu

Aura, usytuowana w samym centrum Olsztyna, tuż obok zabytkowego rynku, to prawdziwe serce miasta. Wykorzystując swoją lokalizację centrum aktywnie współdziała z organizacjami miejskimi i pozarządowymi, rozwijając nie tylko ofertę handlową. Dla Aury Centrum ważne jest też wspieranie lokalnych wydarzeń czy urozmaicanie prowadzonych na jej terenie zajęć edukacyjnych. Kolejnym krokiem w tym kierunku będzie otwarcie nowej filii szkoły muzycznej YAMAHA, zaplanowane na przełom września i października br.

Piracki statek wpłynie na wody Aura Centrum

Olsztyńskie centrum zaprasza dużych i małych miłośników pirackich opowieści na sierpniowe spotkanie z cyklu Soboty z Abecadłem. Wakacyjne przygody z pirackim statkiem i szantami w tle czekają na wszystkich śmiałków 19 sierpnia br.